Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Benzina chystá show s běžci k závodu Red Bullu

Prodejce pohonných hmot se bude propagovat prostřednictvím reality show, v níž nechá připravit běžce na závod v extrémním běhu. Pomohou ji agentury Bistro a Next Level.

Red Bull 400 aneb "nejextrémnější čtyřstovka planety". Foto Dancojtech.cz/Red Bull Content Pool

Red Bull 400 aneb "nejextrémnější čtyřstovka planety". Foto Dancojtech.cz/Red Bull Content Pool

Produkční agentura Next Level a digitální agentura Bistro ze skupiny Tady, sdružené kolem agentury Adexpres, připravují kampaň k nové „reality show“ společnosti Benzina. Ta bude připravovat osm sportovců ke startu v extrémním závodu Red Bull 400, který se letos poběží 15. srpna na vrchol Harrachovského můstku. Osmičku sportovců budou připravovat trenéři ve třech českých městech. Benzina na svůj projekt hodlá upozornit fotografiemi a videem na svém profilu na Facebooku a na samostatné microsite, kterou připravuje právě agentura Bistro. V současnosti se vybírají vhodní trenéři v jednotlivých městech a připravují multimediální výstupy, reportáže z tréninků se objeví pravděpodobně v červenci (přesný timing se ještě ladí). Komunikační obsahovou a distribuční strategii od prvního kontaktu s veřejností až po samotný závod by měla připravit agentura Bistro Social.

Závod Red Bull 400, který spočívá ve vyběhnutí na vrchol skokanského můstku K120 v Harrachově, se poprvé běžel loni. Jeho pořadatelem je firma Red Bull, podle níž jde o „nejextrémnější čtyřstovku planety“. 

Benzina je původně česká distribuční síť pohonných hmot a motorových olejů, která vznikla v roce 1953 a v roce 1958 se stala oficiální značkou Sdružení československých rafinerií. Po rozpadu tohoto koncernu vznikla samostatná státní společnost Benzina, která byla později zprivatizována. V současnosti patří do uskupení Unipetrol.