Benzina končí s naturalem i dieselem. Nahradí je nová paliva Efecta

Síť čerpacích stanic Benzina, která patří petrochemické skupině Unipetrol, uvedla na český trh nová paliva Efecta 95 a Efecta Diesel. Ta do dvou měsíců na všech čerpacích stanicích sítě kompletně nahradí dosavadní paliva Natural 95 a Diesel Top Q. „Název nových paliv jsme zvolili po výsledcích průzkumu mezi zákazníky. Cena nových paliv se oproti těm starým nezmění. Doufáme, že změna přiměje zákazníky se vracet a případné ztráty se vyváží zvýšeným prodejem paliv, řekl na tiskové konferenci Marek Zouvala, vedoucí odštěpného závodu Benzina skupiny Unipetrol. 

Logo nových paliv Efecta

Logo nových paliv Efecta

„Vytvořením vlastních paliv se samozřejmě chceme odlišit od konkurence. Komunikovat budeme jejich čistící vlastnosti, které jsme testovali spolu s institutem SGS,“ vysvětloval strategii Benziny Zouvala. Nová paliva mají podle testů SGS v případě benzinového palivo Efecta 95 odstranit 58 % všech usazenin a snížit tvorbu nových o 99 %. V případě dieselových motorů se při použití paliva Efecta Diesel čistota vstřikovacích trysek má vrátit do původního stavu po 16 hodinách provozu. Aditiva do paliv nakupuje Benzina od dodavatele VIF

 

Změnou brandu projdou do konce dubna všechny Benziny

Změnou brandu projdou do konce dubna všechny Benziny

Dosáhnout 20 % na trhu

Skupina Unipetrol loni převzala dvacet z celkových 68 čerpacích stanic OMV a s 363 čerpacími stanicemi posílila svůj tržní podíl na 17,6 %. Během ledna a února letošního roku přešlo pod Benzinu dalších dvanáct stanic OMV, počet čerpacích stanic se tak navýšil na 375. Zbylých 36 čerpacích stanic převezme do konce roku 2017. Tržby loni dosáhly hodnoty 9,1 miliard Kč. „V roce 2016 jsme vyrostli o 15 %, provozní zisk sítě se vyšplhal k 1 miliardě korun,“ doplnil Marek Zouvala. 

Marek Zouvala, šéf sítě Benzina

Marek Zouvala, šéf sítě Benzina

V letošním roce se Benzina stane hlavní značkou v portfoliu Unipetrolu. Kromě toho plánuje navýšit tržní podíl na více než 20 %. „Až převezmeme zbytek stanic OMV, budeme už 20 % opravdu blízko. I tak se nebráníme dalším akvizicím, zaměřit se chceme zejména na ty franšízové,“ vysvětlil plány letošního roku Zouvala. V roce 2017 Benzina spustí platby na svých stanicích přes mobilní telefon, stejný krok s pomocí mobilní peněženky Masterpass zavedly už loni čerpací stanice Shell. „Dále budeme unifikovat vizuální identitu značky a během letošního roku také představíme nový gastrokoncept. Chceme rovněž rozvíjet náš věrnostní program a zaměřit ho více na B2B segment,“ zakončil výčet novinek šéf sítě Benzina. 

V plánu má Unipetrol posílat také vedlejší značku Benziny - síť samoobslužných čerpacích stanic Benzina Expres. „Do letošního roku jsme chtěli těchto stanic otevřít 55, zatím jsme ale skončili na 5. Nicméně v letošním roce plánujeme s rozvojem pokročit, chystáme otevření desítek dalších Benzina Expres stanic. Věříme, že je na trhu potenciál pro jejich expanzi,“ doplnil Marek Zouvala.