V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Benzina začne na pumpách prodávat léky

Ve vybraných čerpacích stanicích budou ke koupi Paralen, Kinedryl nebo Visine.

Prodejní místa s léky budou v Benzině označena jako Medipoint

Prodejní místa s léky budou v Benzině označena jako Medipoint

Do konce srpna se v padesáti vybraných čerpacích stanicích Benzina objeví volně prodejné léky. Prodejní místa budou označena značkou Medipoint. Benzina spouští prodej léčiv od konce července. Jde zejména o léky, které mají pomoci s akutní bolestí, teplotou nebo nevolností, jako jsou Paralen, Kinedryl, Nurofen nebo Visine. Celkem je v sortimentu 15 druhů vyhrazených léčiv (specifikovaných zákonem), dále 20 dalších přípravků a potravinových doplňků.

„Pro prodej léčiv jsme vytipovali zejména lokality na dálničních tazích a silnicích první třídy, kde je vysoká frekvence dopravy. Vybírali jsme také čerpací stanice ve městech, kde je nepřetržitý provoz a kde můžeme zákazníkům nabídnout léčiva i v nočních hodinách,“ uvádí Filip Balcárek, ředitel pro shop a gastro Benziny.

Prodej léčiv bude probíhat za asistence personálu čerpací stanice, který bude také zákazníkům schopen poskytnout základní informace o prodávaných léčivech. V následujících měsících bude Benzina vyhodnocovat výsledky prodeje léčiv a rozhodne o případném rozšíření do dalších lokalit.

Benzina patří do skupiny Unipetrol a v Česku provozuje síť 338 čerpacích stanic. Na projektu prodeje léčiv spolupracuje se společností Medipoint Services, která disponuje systémem přímého prodeje vyhrazených léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a doplňků stravy mimo lékárenský segment.