V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Benzínky Shell uvádí novou generaci pohonných hmot Shell V-Power

Síť čerpacích stanic Shell uvedla minulý týden na trh novou generaci svých paliv Shell V-Power, která mají zvyšovat účinnost benzínových i naftových motorů. Shell je údajně vyvíjel pět let ve spolupráci se závodním týmem Scuderia Ferrari Formule 1. Vlastní nová paliva Efecta letos v březnu představila rovněž síť čerpacích stanic Benzina.

Všechny pohonné hmoty Shellu - tedy Shell FuelSave Natural 95 a Shell FuelSave Diesel, prémiová paliva Shell V-Power 95, Shell V-Power Racing 100 a Shell V-Power Diesel, teď obsahují Dynaflex technologii, která má pomáhat čistit a chránit součásti motoru, jako jsou sací ventily a palivové vstřikovače, od usazenin. Nový benzín prý obsahuje třikrát více čisticích a tření snižujících složek než starší Shell FuelSave Natural 95. Obsahuje také o 20 % více čisticích molekul ve srovnání s předchozím složením prémiových paliv Shell V-Power Nitro+. Dieselové palivo funguje na obdobném principu. Do ceny paliv se novinka podle Petra Šindlera, mluvčího čerpacích stanic Shell, nijak nepromítne.

„Jedná se o významný moment v oblasti vývoje našich paliv a důležitý okamžik pro všechny zaměstnance společnosti Shell v Česku, protože jsme historicky poprvé modernizovali celé portfolio benzínových i dieselových pohonných hmot najednou,“ řekl Jan Čapský, ředitel provozu čerpacích stanic Shell v Česku a na Slovensku. „Cílem vývoje bylo vyrobit paliva, která lépe čistí a chrání motor. Jsme přesvědčeni, že záleží nejen na tom, kam jedete, ale také jak jedete.“

Od 5. června je v Česku spuštěná globální marketingová kampaň s tematikou Formule 1. Jejím cílem je pode Shellu jednak nadchnout řidiče a zároveň oslavit uvedení nové řady paliv. V reklamě vystupuje Sebastian Vettel, pilot závodního týmu Scuderia Ferrari.