V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Berdych spustil web České souvislosti

Web bývalého šéfa nevládní Asociace pro mezinárodní otázky chce přinášet „výstupy, které v sobě mají jak názor, tak i objektivitu a odbornou kompetenci“.

Antonín Berdych

Antonín Berdych

Široce citovaným průzkumem o povolební výměně šéfů státní správy se uvedl nový web České souvislosti. Spustil jej Antonín Berdych, bývalý šéf nevládní Asociace pro mezinárodní otázky a v letech 2008 a 2009 šéf kabinetu vicepremiéra pro evropské záležitosti Alexandra Vondry, nyní konzultant v oboru. Vydavatelem internetových Českých souvislostí je stejnojmenná nezisková organizace. Web vznikl s cílem „přispět do ‚svobodných médií‘ na internetu výstupy, které v sobě mají jak názor, tak i objektivitu a odbornou kompetenci,“ a „zapojit se do veřejné diskuse o problémech České republiky, jejích institucí a především politické reprezentace“.

„Projekt zatím dělám ve volném čase, nicméně dlouhodobě uvažuji o zdrojích nadačního a dalšího typu včetně inzerce. Náklady jsou nízké, v případě personálního růstu však bude nutné zdroje získat,“ popsal pro Médiář. Tým funguje na fázi dobrovolné či stáží, část externistů pobírá honoráře. „Oslovil jsem kolegy, se kterými jsem už v minulosti spolupracoval v neziskové i úřední sféře. Tým se tak bude v blízké době dále rozrůstat,“ podotkl Berdych. Mezi jeho první spolupracovníky na projektu patří Jan Kužvart a Anna Korejtková.