Bezodpadová výzva dává 40 úkolů, jak šetřit životní prostředí

40denní bezodpadovou výzvu vymyslely tři autorky blogu Czech Zero Waste

40denní bezodpadovou výzvu vymyslely tři autorky blogu Czech Zero Waste

Autorky blogu Czech Zero Waste Jana Karasová, Michaela OndráčkováHelena Škrdlíková spouštějí iniciativu za životní styl s minimální produkcí odpadu. Aplikace Czech Zero Waste s podtitulem Bezodpadová výzva zahrnuje 40 úkolů, kterým učí uživatele žít šetrněji k životnímu prostředí.

Apka zobrazí uživatelům každý den nový úkol. Ti si mohou sami vybrat, zda jej splní, nebo odloží na další den. Aplikace je však motivuje k pravidelnému plnění započítáváním, kolik dnů bez přerušení výzvu splnili. U každého úkolu najdou také informace, jaký je jeho význam a čeho mohou dosáhnout, pokud jej zakomponují do svého každodenního života.

Jednotlivé splněné úkoly si účastníci výzvy mohou i fotograficky dokumentovat. Fotky pak mohou skrze aplikaci sdílet i na sociálních sítích. Výzva běží oficiálně do 14. dubna, není však nutné ji do tohoto termínu dokončit. Apka Czech Zero Waste je ke stažení pro Android i iOS.

Apka nabízí vždy jen jeden úkol na každý den

Apka nabízí vždy jen jeden úkol na každý den

Úkoly jsou jednoduché a dají se v případě potřeby i odložit. Apka navíc radí, že nejlepší začátek výzvy je ve středu. Lehké úkoly pak zbydou na víkend

Úkoly jsou jednoduché a dají se v případě potřeby i odložit. Apka navíc radí, že nejlepší začátek výzvy je ve středu. Lehké úkoly pak zbydou na víkend

Ke každému úkolu najdou uživatelé i informaci, proč je jeho plnění důležité

Ke každému úkolu najdou uživatelé i informaci, proč je jeho plnění důležité

Sdílejte