Ze zájemců o členství v Radě ČT vystoupili ve čtvrtek před poslanci nejvýrazněji Vlastimil Venclík a Tomáš Němeček. Rozhodovat se ale samozřejmě nebude jen podle kvality vystoupení při veřejném slyšení, kandidátům ostatně z osmnáctičlenného volebního výboru naslouchala vesměs jen pětice poslanců – Golasowská (KDU-ČSL), HolomčíkMartínek (Piráti), Juchelka (ANO) a Španěl (SPD). Mohli se ovšem spolehnout na aktivistu Jana Šinágla, který se kandidátů ptal s nimi.

Bílek z Maximu šéfem redakcí Mediaforce

Bílek je jedním z nedávno rozpuštěné staré gardy Maximu.

Petr Bílek

Petr Bílek. Foto: Jakub Frey

Vedoucím redakcí vydavatelství Mediaforce je od 1. srpna Petr Bílek, předtím dlouholetý redaktor časopisu Maxim. Mediaforce vlastní Tomáš Novák, zároveň majitel polygrafické společnosti Astron Group. Obchodní ředitelkou firmy je Lenka Maureryová, dříve činná v televizi Prima či v hudebním časopisu Ultramix.

Mediaforce vydává motoristické hobby časopisy Motohouse, Motohouse katalog motorek a čtyřkolek či Motohouse Scooter Style, magazíny o luxusním zboží Watch It! a Pařížská Street či firemní a klientské časopisy jako Audi magazín nebo Rezident.

Vydavatelství loni klesly tržby na 16,5 milionu Kč z 21,5 milionu rok předtím. Firma vykázala zisk před zdaněním 141.000 Kč, oproti 90.000 rok předtím.