Billa má čtvrtý supermarket na Praze 9, nabízí regionální jídlo

Billa v ulici Poděbradská v Praze 9

Billa v ulici Poděbradská v Praze 9

Billa v ulici Poděbradská v Praze 9

Billa v ulici Poděbradská v Praze 9

Billa v ulici Poděbradská v Praze 9

Billa v ulici Poděbradská v Praze 9

Německý řetězec s potravinami Billa, spadající spolu s Penny Marketem do skupiny Rewe, otevírá další novou, pražskou prodejnu. Konkrétně v městské části Praha 9, v ulici Poděbradská směřující na Černý Most. Na Praze 9 je Billa už na čtyřech místech. Celkově se jedná o její 223. supermarket v Česku. Stejně jako v ostatních prodejnách Billy je i zde vyhrazen prostor pro regionální potraviny od tuzemských prvovýrobců. Nová Billa s prodejní plochou 1.180 metrů čtverečních bude otevřena každý den od 7 do 21 hodin. Supermarket nabízí 101 parkovacích míst.

„Daří se nám dodržovat plán rozsáhlé expanze naší sítě. Kromě otevírání nových poboček také řadu ze současných modernizujeme. V současné době nabízíme celkem 1.567 výrobků vlastních privátních značek od 250 dodavatelů, z nichž 143 jsou české firmy,“ komentuje otevření nové Billy její český generální ředitel Jaroslav Szczypka. „V současné době probíhá rekonstrukce na prodejnách v Pelhřimově a Litomyšli. Další novou prodejnu budeme otevírat v průběhu letních prázdnin ve Zlíně,“ nastiňuje další plány řetězce tisková mluvčí Dana Bratánková.

Billa má na českém trhu nejstarší věrnostní systém, který musel v předcházejícím období projít změnami v souvislosti s nařízením GDPR. Podle údajů Billy používá svou kartu aktivně přes 60 % registrovaných zákazníků a to zhruba jednou za týden. Letos v květnu otevřela Billa nový obchod i v Brně v nově zrekonstruovaném Obchodním centru Kavkaz. Kromě expanze, modernizace a zvyšování platů zaměstnaců patří mezi letošní novinky řetězce také spuštění vlastního instore rádia včetně ranní show pro zaměstnance. V sesterském Penny Marketu funguje instore rádio už druhým rokem.