Billa od září navýšila mzdy zaměstnancům na prodejnách o 10 %

Německý maloobchodní řetězec Billa navýšil od prvního září svým zaměstnancům na prodejnách mzdu o 10 %. Podle zástupců firmy v Česku se tak stalo po dohodě s odborovými organizacemi. Navýšení se týká zhruba 4.000 zaměstnanců na prodejnách, kteří si v průměru přilepší o 2.100 Kč. Průměrnou výši mzdy se řetězec rozhodl nekomentovat. Billa už letos v dubnu jednou zaměstnancům přidávala, a to o 5 %. Německý retailer chce kromě toho v Česku letos postavit ještě 6 nových prodejen, a zvýšit tak z aktuálních 215 počet prodejen na 221. 

„Každý měsíc se v síti Billa uskuteční přes 10 milionů nákupů. K vysoké loajalitě našich zákazníků a jejich spokojenosti přispívá také dobrá práce našich zaměstnanců v supermarketech. Kvalita jejich pracovního prostředí je pro nás klíčová, a proto jsme se rozhodli navýšit mzdy našim zaměstnancům na prodejnách,“  říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel Billy. 

Být atraktivním zaměstnavatelem se teď, v období rekordně nízké nezaměstnanosti, snaží být i ostatní maloobchodní řetězce. Například prodejce elektra Euronics přidal na začátku srpna prodavačům platy o 11%, Makro zvýšilo mzdy o 8,5 %. Na začátku letních prázdnin přidal všem pracovníkům řetězec Tesco. Největšího navýšení se dočkali pokladní, v průměru o 11 %. Na provozních pozicích od prvního července přidával o 5 % také nizozemský Albert. Od srpna přidal svým zaměstnancům v prodejnách, logistice a masozávodě také německý Kaufland. V průměru se jednalo o 14 %.

 

Sdílejte