Bílý jogurt Hollandia, Vegetol, tyčinky Nestlé a candát jsou nejlevnější za čtyři roky

Ve slevových letácích obchodních řetězců se tento týden nabízejí hned čtyři produkty, které jsou nejlevnější za poslední čtyři roky.

  • V Tescu je možné takto výhodně pořídit bílý jogurt selský Hollandia
  • a slunečnicový olej Vegetol Gold (litr tohoto oleje je nyní k mání za 24,90 Kč, přičemž v roce 2014 byla průměrná cena slunečnicového oleje přes 50 Kč).
  • Billa se tento týden zaměřila na cereální tyčinky – tyčinka Chocapic Nestlé i tyčinka Cini Minis Nestlé jsou v nejvýhodnější akci.
  • V Lidlu se dostal na své minimum filet candáta, jehož cena za stogramovou porci poprvé v historii klesla pod 40 Kč.

Vybrané výrobky z letákových akcí z posledního týdne, s nejnižší cenou za poslední rok

Název produktu Obchod Množství Cena v období
Kolekce figurky krémové Orion Lidl 484 g 109
Aperitiv Bianco Garrone Penny Market 0,75 l 89,90
Kuře Tesco Tesco 1 kg 46,90
Těstoviny Barilla Billa 500 g 24,90
Bílý jogurt selský Hollandia Tesco 200 g 9,90
Pivo světlý ležák 12° Samson Albert 0,5 l 8,90
Tyčinka cereální Chocapic Nestlé Billa 23 g 6,90
Tyčinka cereální Cini Minis Nestlé Billa 23 g 6,90
Žervé z Poděbrad Milko Lidl 80 g 6,90
Čokoládový anděl CBA 12 g 4,90
Čokoládový Mikuláš CBA 12 g 4,90
Olej slunečnicový gold Vegetol Tesco 1 l 24,90
Čokoláda ledová Moritz Billa 200 g 18,90
Sýr Zottarella Zott Tesco 125 g 16,90
Candát filet Lidl 100 g 39,90

Zdroj: Kupi.cz

V akčních letácích v tomto týdnu - stejně jako v minulém - plně rezonuje téma Vánoc. Nejenže klasické letáky plní vánoční ozdoby, sladkosti a potřeby na pečení, ale řetězce vydávají i své vánoční speciály.

Albert, Billa, Kaufland a Tesco vycházejí z odzkoušeného konceptu a nabízí letáky s různorodou nabídkou všemožných dárků pro malé i dospělé. U Albertu tak lze narazit na Vánoce se vším všudy, u Billy na Veselé Vánoce přeje Vaše Billa, Kaufland vydává leták Pro rozzářené oči a Tesco Knihu dárků. Globus se tématem Vánoc zaobírá ještě podrobněji a pro každou sekci tak připravil speciální akční leták. Lidl se zaměřil svým vánočním speciálem pouze na hračky. Penny Market se vydal odlišnou cestou a láká na Vánoční delikatesy.

Obchodníci se každoročně předhánějí, kdo začne nabízet vánoční tématiku dřív. Bohatá nabídka výrobků ve vánočních speciálech už v tomto období je důkazem toho, že se naší ekonomice daří. Zákazníci si na vánoční nabídku v předstihu postupně čím dál víc zvykají a nakupují propagované produkty okamžitě po jejich uvedení do prodeje. Některé řetězce pak počítají se zahájením „povánočních“ výprodejů už v polovině prosince.

Princip výběru ze spotřebního koše

Jedná se o deset vybraných výrobků z námi definovaného spotřebního koše, které byly v posledním týdnu v letákové akci a měly výraznou slevu. Do našeho spotřebního koše vybíráme zboží z kategorií rychloobrátky (FMCG) a drogerie. Vycházíme z váhy jednotlivých kategorií ve spotřebním koši Českého statistického úřadu, počtu zastoupení slev u jednotlivých řetězců a oblíbenosti produktů u spotřebitelů na základě marketingových výzkumů. Exkuzivním dodavatelem aktuálních dat je Kupi.cz.