V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Binar dál v čele AKA, přibyli Obluk, Průša a Novák

Prezidium AKA volilo nové vedení. Jan Binar zůstal prezidentem, do prezidia postoupili Ondřej Obluk, Tomáš Průša a David Novák. Marek Hlavica se stal chairmanem.

Jan Binar

Znovuzvolený předseda AKA Jan Binar

Funkci prezidenta Asociace komunikačních agentur (AKA) obhájil Jan Binar, ředitel agentury McCann Praha. Povede tak asociaci další dva roky. Binar byl jediný kandidát na tuto pozici. „Mám pocit, že k dotažení všech změn je třeba ještě nějaký čas a cítím za ně odpovědnost. Jakmile nabudu přesvědčení, že jsem svůj úkol naplnil, rád přenechám své místo mladším,“ uvedl Binar.

Prezidium přijalo také nové stanovy asociace, druhé od doby jejího vzniku. Podle nich bude prezidium AKA každý rok obměňováno o tři nové členy. Letos se novými členy prezidia stali Ondřej Obluk, ředitel Ogilvy & Mather, Tomáš Průša, šéf Saatchi & Saatchi, a David Novák, ředitel komunikační agentury Entre. O posty v prezidiu usilovalo sedm kandidátů.

Nově je formulován také aparát asociace. Marek Hlavica se stává chairmanem. Výkonný ředitel ARA’s, který nahradí odcházející Radku Spiesovou, bude zodpovídat za hospodaření servisní organizace ARA’s a činnost pracovních skupin. Mezi další změny stanov patří zvláštní statut členství bez hlasovacího práva, který umožňuje podílet se na práci AKA i dalším sdružením.

Mezi programové priority pro příští rok zařadila AKA zvýšení atraktivity oboru pro pracovní sílu, vzdělávání zaměstnanců členských agentur a kultivaci oboru směrem k zadavatelům. Do listopadu má AKA připravit plán aktivit a rozpočet.

V letošním roce se AKA prezentovala zveřejněním metodiky zadávání veřejných zakázek, prosazením Férového tendru či neformálním setkáním Nakafe pro studenty. AKA se také stihla přestěhovat a představit nové logo.

Inovovaná loga AKA a její servisní organizace ARA's

Inovovaná loga AKA a její servisní organizace ARA’s

Ke svým aktivitám dále řadí i vstup do Hospodářské komory České republiky a to, že se s ostatními profesními organizacemi zasadila o vyjmutí spotřebitelských soutěží z loterijního zákona.