Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Bis a Růžička prodali své podíly v Bison & Rose

Majiteli PR agentury Bison & Rose jsou už jen Vladimír Bystrov a Roman Šmíd. Každému patří 50 % v mateřské firmě B&R Holding, která agenturu i další firmy v komunikační skupině (kreativní studio Astronaut Lab, eventovou agenturu Communa, analytickou firma Datank) vlastní. Svých podílů se po 20 letech vzdali Jiří Bis – respektive Olga Bisová – a Miloš Růžička, zakladatelé agentury. Těm dosud připadalo po 30 %, Bystrov a Šmíd drželi každý 20 %.

Bis a Růžička odchod avizovali v lednu, kdy Bison & Rose přebírala od Economie časopis Marketing & Media. „Rozhodli se přenechat svou roli ve firmě zcela svým služebně mladším kolegům, aby si uvolnili ruce a mohli se věnovat každý svým vlastním projektům,“ vysvětloval Bystrov. Podle Šmída odchod zakladatelů završil plánovanou, tři roky trvající sérii změn.