Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Blesk.cz přidává samostatné zprávy z Brna

Bulvární titul rozšiřuje na internetu své regionální zpravodajtví.

Deník Blesk v pondělí 17. října rozšiřuje na webu regionální zpravodajství o sekci zaměřenou na Brno. Půjde o druhou takovou, první - spuštěná v dubnu - přináší zprávy z Prahy. I v sekci Blesk.cz/Brno půjde o servis, krimi, dopravní informace a zvěsti z komunální politiky.

Základem sekce o jihomoravské metropoli mají být materiály z brněnských městských částí, doplňkem zprávy z Jihomoravského kraje. „V rubrice Brňané budeme představovat jednotlivé brněnské osobnosti, postavy i figurky, které jsou s městem a jeho životem spjaty. Chystáme také celou řadu tematických speciálů – zajímavá zákoutí, legendární brněnské hospody, ale nebudeme se vyhýbat ani brněnským ostudám a průšvihům. Nebudou chybět sezónní ani servisní speciály,“ uvádí vydavatelství Czech News Center, které Blesk i jeho web produkuje.

Na regiony dává důraz také tištěný Blesk - v září zavedl krajské mutace svých vydání - i další deník v portfoliu Czech News Center, ekonomický list E15. Ten koncem září v novém designu přidal sekci Praha, zaměřená na byznys v metropoli. „Na pražské zprávy se sice soustředí i v jiných médiích, my ale máme nejsilnější autory na to, věnovat se metropolitnímu zpravodajství z byznysového úhlu,“ prohlásila šéfredaktorka E15 Tereza Zavadilová.