V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Blesk se na webu pouští do zpráv z regionů

Bulvární deník začíná na Blesk.cz s materiály z Prahy, postupně chce do dalších měst.

Blesk Praha

Blesk Praha

Zpravodajský web Blesk.cz se rozšiřuje o lokální zpravodajství z metropole nazvané Blesk Praha. Nové sekci momentálně dominuje krimi, vydavatelství Czech News Center nicméně slibuje sledovat nejdůležitější dění a poskytovat servis od dopravy po komunální informace.

Blesk tak hodlá na webu konkurovat tradičním hegemonům lokálního zpravodajství Vltava-Labe-Press (Deník.cz; právě se hledá nový šéfredaktor webu, i tištěný Deník „musí v Praze přidat“) a Mafře (Kraje.iDnes.cz), a to nejenom v hlavním městě. „Dokážeme čtenářům nabídnout zajímavější témata než konkurence. Nejdřív z Prahy, poté i z dalších měst,“ věří šéfredaktor Blesku Radek Lain.

Jak doplnil pro Médiář, Blesk Praha má čtyři redaktory v terénu, vede je editorka Martina Neckářová. Celá skupina pak spadá pod Davida Vaníčka a jím vedenou zpravodajskou redakci webového Blesku.

Co přináší Blesk Praha

Regionální zpravodajství je primárně rozděleno do pěti tematických okruhů Zprávy, Krimi, Volný čas, Servis a Pražané.

  • Zprávy - aktuální zprávy z jednotlivých městských částí, z pražského magistrátu, z významných pražských institucí (Technická správa komunikací hlavního města Prahy, Záchranná stanice pro volně žijící živočichy, Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy)
  • Krimi - informace o pražské kriminalitě (vandalismus, drobná kriminalita, vraždy, vloupání)
  • Volný čas - pozvánky na nejrůznější akce (koncerty, trhy, výstavy) a reportáže z akcí
  • Pražané - příběhy Pražanů (od bezdomovkyně přes řidiče metra po městského policistu, umělce, pošťáka a mnoho dalších)
  • Servis - aktuální krátké zprávy o uzavírkách, odstávkách pitné vody, čištění ulic apod.

Na Blesk Praha je i interaktivní mapa, na níž jsou vyznačené všechny městské části.

V sekci vydavatel rovněž promuje už loni na podzim uvedený videopořad Selfie z Prahy.

Regionální zpravodajství z Prahy odstartovalo sérií rozhovorů a chatů s lidmi, kteří denně ovlivňují životy Pražanů. Začalo rozhovorem s meteorologem a tiskovým mluvčím ČHMÚ Petrem Dvořákem, navazovaly informace o kvalitě pražského ovzduší, specifikách městského počasí, meteorologických rekordech i měření hodnot v Klementinu, následoval chat s hlavní ošetřovatelkou Záchranné stanice pro volně žijící živočichy, s mluvčí pražských hasičů nebo s ředitelem ROPID a pražským kronikářem.

Zdroj: Czech News Center