Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Blesk spouští webové Zprávy 24 hodin

Deník otevírá na webu sekci se zprávami „v souvislostech, bez balastu, na komoru“.

Bulvární deník Blesk spouští na webu sekci nebulvárního zpravodajství nazvanou Blesk 24 hodin. Nový zpravodajský portál má přinášet domácí i zahraniční zprávy, s důrazem na politiku, a také komentáře a analýzy. „Snažíme se posílit zprávy v rámci našeho serveru Blesk.cz a také chceme přilákat čtenáře na původní obsah, který jsme doposud v takové míře nevyráběli,“ vysvětluje šéfredaktor Blesku Radek Lain.

„Editoři budou vybírat zprávy podle důležitosti a aktuálnosti,“ slibuje vydavatelství Czech News Center. To pro web využilo značku 24 hodin, kterou dřív nesl bezplatný deník předchozího vlastníka Blesku, společnosti Ringier Axel Springer.

Logo nové zpravodajské sekce webu Blesku

Logo nové zpravodajské sekce webu Blesku graficky využilo značku deníku 24 hodin

Na adrese 24hodin.cz konkrétně běží zjednodušený výpis zpráv, v níž chce redakce servírovat dění „v souvislostech, bez balastu, na komoru“. Zprávy lze v ní vypsat podle důležitosti, doporučení anebo zvukové verze. „Každou ze zpráv automaticky převádíme do zvukové podoby. Pokud tedy uživatel nebude chtít nebo nebude mít možnost zprávy číst, například když pojede v autě, může si je jednoduše pustit,“ přibližuje ředitel onlinu Czech News Center Matěj Hušek.

Jan Kálal a Klára Brunclíková. Foto: Czech News Center/Martin Sekanina

Mezi deseti nováčky v Blesku jsou Jan Kálal a Klára Brunclíková. Foto: Czech News Center/Martin Sekanina

Webová aplikace bude mít reálný čtyřiadvacetihodinový provoz, v noci bude redakce plnit web hlavně zahraničními zprávami. Proto bude k dispozici i respondent a noční editor webu v USA. Kvůli novému webu vydavatelství najalo desítku nových lidí, mezi nimi jsou Klára Brunclíková a Zuzana Štichová z Novy, Jan Kálal z Echo24.cz či Matěj Smlsal z iHNed.cz, který má na Blesku nový videopořad Selfie z Prahy. Parlamentním zpravodajem bude Václav Lang, který přišel z deníku Právo, respektive webu Novinky.cz. Celý projekt vede David Vaníček.

Zpravodajská sekce Blesku také plánuje speciální obsahové projekty, zaměřené na politiku, ekonomiku a finance, právo či regiony.