Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Blesk v digitálních prodejích dohnal Hospodářské noviny

Aplikace Ringieru iKiosk pro iPad

Blesk a další tituly Ringieru lze koupit přes lokalizovanou aplikaci iKiosk pro iPad

Rychlý nástup v digitálních prodejích předvádí deník Blesk vydavatelství Ringier Axel Springer. V druhém měsíci od chvíle, kdy oficiální auditor, kancelář ABC začal počítat prodeje jeho digitálních verzí, vyskočil z červencových 2.003 prodaných kusů na srpnových 4.901.

Zatím není před Hospodářskými novinami, jež dosud elektronických prodejů vévodily, ty prodávají celkem 5.404. K tomu je ale třeba doplnit, že ABC eviduje dva typy prodejů elektronických verzí – jednak za minimálně 51 % ceny tištěného titulu, to u Hospodářek bylo 4.680, jednak těch prodávaných za 35 až 50,99 % ceny tištěné verze, těch měly 724.

A jsou zároveň jediné, které část „elektronického nákladu“ prodávají takto levně, skokové narůsty na přelomu roků napovídají, že je to spojeno s prodejními akcemi typu „tablet plus předplatné“. Předplatné s přenosnými přístroji, konkrétně se Samsungem, prodává také Ringier.

Tituly Mafry MF Dnes a Lidové noviny stagnují – za dva roky se nedostaly přes tisícovku prodaných kusů (v srpnu 930, respektive 449 prodaných). Neroste ani regionální Deník, drží se nad stovkou prodaných výtisků (134).