Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Blue Dynamic a Total novými klienty Aspen.PR

Total

Koncern Total v Česku působí od roku 1991

Public relations agentura Aspen.PR hlásí dva nové klienty, jsou jimi Blue Dynamic a Total Česká republika. Blue Dynamic má agentura pomáhat v budování značky, budování expertní pozice a bude jí komplexně zajišťovat služby media relations. Pro Total má v Česku poskytovat služby korporátní i produktové komunikace a také vztahy s médii.

Blue Dynamic se specializuje na vývoj technologických řešení zejména pro retailové firmy a na optimalizaci finančních procesů. V poslední době se stále víc zaměřuje na uplatnění moderních technologií, zavádění umělé inteligence, internetu věcí a strojového učení do obchodních procesů klientů.

Total Česká republika je součástí koncernu Total, čtvrté největší ropné společnosti na světě. V Česku působí od roku 1991 a hlavními činnostmi jsou obchod s automobilovými oleji pod obchodními značkami Total a Elf, s průmyslovými mazivy, pohonnými hmotami, speciálními kapalinami a leteckými benziny na letištích v Praze a Karlových Varech. Obchod s asfaltem je realizován i prostřednictvím vlastní výroby a skladů asfaltů v Kouřimi. K produktům poskytují i služby technické podpory a odborného poradenství.