Blueberry pomůže mobilní aplikaci CF Hero na platformu iOS

Zástupci Blueberry a aplikace CF Hero, kteří ve výzvě zvítězili

Zástupci Blueberry a aplikace CF Hero, kteří zvítězili v soutěžní výzvě agentury

Mobilní aplikace CF Hero, která pomáhá dětem s cystickou fibrózou, se dočká verze pro iOS. Zvítězila totiž ve výzvě Blueberry neziskovkám, kterou uspořádala agentura Blueberry. Ta tak věnuje autorům aplikace Marku Voseckému a Klubu nemocných cystickou fibrózou vývoj aplikace pro iOS v hodnotě 1 milionu Kč. CF Hero by tak mělo následně expandovat i na světový trh.

Ve zmíněné výzvě soutěžilo 30 kandidátů, mezi kterými byly návrhy na úplně nové aplikace i na dokončení existujících. Vítězná CF Hero pomáhá teenagerům líp dodržovat nutné návyky, které jim pomáhají bojovat s nemocí, jako je třeba inhalace léků nebo pravidelné čištění dýchacích cest. K motivaci pak využívá různé herní prvky, jako je sbírání bodů nebo interaktivní komiksové experimenty. „Jsme velmi rádi, že se budeme podílet na dalším vývoji aplikace, která pomáhá prodlužovat život a pro kterou je vzhledem k velmi malé a úzké cílové skupině těžké hledat další finanční podporu,“ říká Marek Bendík, head of delivery v Blueberry.

Na dalším vývoji aplikace začne tým Blueberry společně s týmem CF Hero pracovat už tento týden. Kromě zmíněné verze pro iOS a expanze do zahraničí budou také společně diskutovat o možnosti propojení uživatelů formou výzev, využití dat z aplikace pro zdravotní dashboard a přidání dalších zdravotních metrik.

Do finále Blueberry neziskovkám se probojoval také návrh aplikace Skautská stezka od organizace Junák – český skaut. Její stávající knižní podoba je průvodcem pro všechny skauty a skautky. Obsahuje rozvojové a inspirativní úkoly, které by měli úspěšně absolvovat během dvou let. Navrhovaná aplikace by neměla být pouze kopií knižní podoby, ale nabídla by novou moderní a atraktivní formu, přinesla smysluplné využívání mobilu, snadnou evidenci plnění úkolů a ulehčila oddílovou komunikaci.

Do finále se dostala také aplikace Junáka

Do finále se dostala také aplikace Junáka

Třetí finálový návrh pak představil web Demagog.cz, jehož aplikace by měla přímý přístup k obsahu a analýzám, poskytovala kurzy přes internet a podporovala mediální gramotnost.

Třetí finálovou aplikaci představili zástupci serveru Demagog.cz

Třetí finálovou aplikaci představili zástupci serveru Demagog.cz