Bohumil Pečinka po 25 letech opouští Reflex, posílí Týdeník Echo

Jeden z dosavadních kmenových redaktorů Reflexu jde do Echa jako politický komentátor.

Bohumil Pečinka

Bohumil Pečinka působil v Reflexu od roku 1999, předtím psal pro Lidové noviny. V roce 1989 spoluzakládal Studentské listy, kde setrval do roku 1991. Je také autorem několika knih o české politice.

Časopis Reflex po 25 letech opouští politický komentátor Bohumil Pečinka. Ve společenském týdeníku působil postupně jako politický komentátor, šéf politické rubriky a mezi lety 2016 až 2022 jako zástupce šéfredaktora. Z funkce odstoupil v červnu 2022 pro nesouhlas s tím, jak vedení vydavatelství Czech News Center přistoupilo k jednáním o budoucnosti podcastu Kecy a politika, který vytvořil v dubnu 2021 společně s Petrosem Michopulosem. Poslední rok a půl tak Pečinka psal pro Reflex už jen externě. Šéfredaktorem časopisu je od prosince Martin Bartkovský, který zároveň pro podcast Kecy a politika dělá režiséra.

„Moje rozhodnutí odejít není protestem proti novému vedení. Reflexu jsem dal nejlepší profesní léta a dnes chci prostě zkusit něco jiného,“ sdělil Médiáři Bohumil Pečinka.

Ten od března posílí Týdeník Echo, kde bude na částečný úvazek působit jako vnitropolitický komentátor. „Těším se na nové inspirativní prostředí, protože v Echu pracují špičkoví novináři. Když jsem dostal od Dalibora Balšínka tuto nabídku, sešel jsem se s lidmi jako Daniel Kaiser a zeptal se jich, jestli jim nevadí, že jsem v řadě věcí názorově jinde. Ujistili mě, že Echo je natolik rozkročené, že se tam ‚vejdu‘ i já. Tuhle otevřenost vítám a těším se na ostré polemiky uvnitř i vně Echa,“ říká Pečinka.

Hlavní oblastí jeho zájmu zůstávají Kecy a politika s dalšími živými výjezdy za příznivci a také s novými formáty podcastu. Souběžně podle Pečinky probíhají jednání o provázání spolupráce Kecy a politika na různých platformách Echa a rádia Prostor, které s Echem patří do vydavatelské skupiny SPM Media a plánuje právě užší provázání s podcasty. Budoucí hlubší spolupráci s vydavatelstvím se autoři Keců a politiky nebrání.

Připomeňte si loňský rozhovor

Sdílejte