Bolt má další investici a nabízí nové kategorie aut XL a Premium

Novým slovenským country managerem je Eduard Suchánek

Novým slovenským country managerem je Eduard Suchánek

Estonská aplikace Bolt získala investici 67 milionů amerických dolarů, kterou využije na urychlení expanze do dalších zemí. Firma nedávno vstoupila na britský a ruský trh a brzy plánuje službu spustit také v Arménii a Kazachstánu. Na investici se podílely fondy Nordic Ninjas, Naya Capital a G Squared, díky jejich vstupu se tržní hodnota firmy zvýšila nad úroveň miliardy dolarů. „V posledních dnech jsme uzavřeli nové investiční kolo. Jeho cílem je podpořit naši nedávnou expanzi do Londýna a také ji zamýšlíme využít pro financování rozšíření do dalších měst, do kterých bychom chtěli vstoupit v letošním roce,“ říká Markus Villig, šéf a zakladatel Boltu (původně Taxify).

V Česku pak firma spustila novinku v podobě rozšířené nabídky vozů. Nově si uživatelé platformy mohou objednat vozy typu XL, jako jsou Mercedes-Benz Vito, Viano nebo Volkswagen Transporter, do nichž se vejde minimálně šest lidí. Tato kategorie je určena především pro větší skupiny, které si dosud musely objednávat víc vozidel. „Takto si objednají jen jedno, což je vyjde levněji a řidič si zároveň vydělá víc peněz. Navíc místo dvou aut pojede v ulicích jen jedno. Je to výhodné pro všechny strany - cestující, řidiče i město a to je naším cílem,“ tvrdí Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední Evropu. Cena za službu je zhruba o 60 % vyšší než jízda s Boltem ve standardní kategorii. Bolt na novinku má zaváděcí 50% slevy.

Kategorie Bolt, XL a Comfort doplní luxusně koncipovaná služba Premium. Ta nabídne pouze vozy nejvyšší třídy, za jejichž volantem budou sedět jen nejlíp hodnocení řidiči, s hodnocením minimálně 4,8 hvězdičky z pěti možných. Dresscode pro řidiče bude košile. „V rámci služby Premium budou smět jezdit pouze vozy s koženými sedačkami. Zákazníky vyzvednou například auta Mercedes-Benz E-Class, nejnovější Škoda Superb, Volkswagen Arteon či Tesla S. Za svezení vozy z kategorie Premium zaplatí cestující zhruba dvojnásobek běžného tarifu Bolt,“ oznámila firma.

Změnami prochází i slovenský Bolt, který získal nového country managera. Je jím Eduard Suchánek, který v minulých letech zodpovídal za provoz této aplikace v tamních městech. Na jeho místo byl povýšen Peter Mesarč, který se stal provozním manažerem. Suchánek, který ve firmě působí od roku 2017, kromě fungování Boltu na Slovensku řídil i jeho expanzi do dalších měst. Těch je v současnosti celkem sedm – Bratislava, Košice, Banská Bystrica, Nitra, Prešov, Trnava a Žilina. Jeho nástupce Mesarč bude mít na starosti provoz aplikace v Bratislavě a Košicích. Dohlížet bude také na realizování kampaní, jejichž cílem je zajištění dostupnosti řidičů v době, kdy je po nich ze strany cestujících poptávka. O provoz aplikace v ostatních krajských městech na Slovensku se nově bude starat Marek Maxa, který předtím působil jako provozní manažer v českém týmu Bolt.

Provozní manažer Boltu na Slovensku Peter Mesarč

Provozní manažer Boltu na Slovensku Peter Mesarč

Bývalý provozní manažer českého Boltu Marek Maxa má na Slovensku na starosti krajská města

Bývalý provozní manažer českého Boltu Marek Maxa má na Slovensku na starosti krajská města