Bondova milenka navrhuje módu pro diskont Aldi

Halle Berry bývala tváří Deichmannu, nově dělá pro Aldi Süd

Halle Berry bývala tváří Deichmannu, nově dělá pro Aldi Süd

Hollywoodská hvězda, modelka, královna krásy a také jedna z Bond girl Halle Berry se stala tváří německého diskontu Aldi Süd, pro který navrhla svou první módní kolekci. Už v roce 2012 ji přitom i v Česku bylo možné vidět jako mezinárodní tvář jiného německého řetězce, a to prodejce obuvi Deichmann. V případě diskontu Aldi Süd vystupuje v pozici „prominentního hostujícího návrháře“ a její kolekce zahrnující přes 40 položek, od halenek, přes svetry, džíny, bundy až po boty, se v prodejnách poprvé objevila v týdnu od 4. listopadu. Před herečkou Halle Berry svou kolekci prezentovala například také zpěvačka Anastacia.

S podobným konceptem přišel v roce 2017 také konkurenční Lidl. Módní kolekce zastřešená modelkou Heidi Klum se objevila i v Česku. Pro Lidl se jednalo jednak o vykročení směrem k bohatší klientele, jednak si od této modelky sliboval úspěch při vstupu na americký trh. Podle zjištění Retailku však Lidl v další spolupráci s touto modelkou už nebude pokračovat. „Několik módních kolekcí Heidi Klum jsme představili v průběhu let 2017 a 2018. Aktuálně s Heidi nespolupracujeme a další spolupráci momentálně ani neplánujeme,“ uvedla Iveta Barabášová z oddělení firemní komunikace Lidlu.

I v Česku je pak dobře známá také spolupráce mezi značkou Puma a zpěvačkou Rihannou. Tento výrobce sportovní a lifestylové módy před pěti lety jmenoval Rihannu svou kreativní ředitelkou a pod její záštitou začal na trh uvádět své výrobky.