Po roce přestává vycházet zpravodajský web Liberecké zprávy, z finančních důvodů. „Mimořádně vysoký a stále stoupající zájem uživatelů se nám bohužel vlastní vinou nedaří inzertně přetavit do odpovídajících tržeb,“ informovali vydavatelé Jan Stránský a Tomáš Tesař. Začínali v lednu 2019.

Bonett zavádí čerpací stanice na plyn u prodejen Makra

Nová plnící stanice Bonett

Nová plnící stanice Bonett

Prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) Bonett otevřel novou plnicí stanici u hypermarketu Makro v pražských Stodůlkách. Jde o druhou plničku z projektu s velkoobchodním řetězcem Makro, který zahrnuje celkem deset stanic po Česku. První byla otevřená v Praze v Čestlicích. Do konce roku Bonett plánuje otevřít další stanice u Makra - kromě Prahy v Brně, Karlových Varech, Plzni a Ostravě.

Řidiči mohou čerpat plyn ze dvou výdejních stojanů a dvou tankomatů zajišťujících plnění ze čtyř výdejních míst. „Museli jsme položit nový více než 200 metrů dlouhý vysokotlaký plynovod a provést i řadu dalších náročných technických úprav, jako například 500 metrů dlouhou kabelovou přípojku,“ popsal Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment.

Nové stanice jsou vybaveny zásobníky pro více než 1.200 kubíků stlačeného zemního plynu, ze kterých trvá plnění vozidla okolo 2 až 3 minut.