V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Bontonfilm po čtvrtstoletí inovuje svou znělku

Distribuční společnost Bontonfilm v kinech od ledna 2018 používá novou znělku. Zlatá postava běžící po filmovém pásu v ní zůstává, tvůrci se jen snažili motiv modernizovat. Ponechávají také původní hudební námět, jehož autorem je jeden ze zakladatelů Bontonfilmu Martin Kratochvíl. „Znělka je kratší, dynamičtější a běžící postava se při každém kroku transformuje a mění stejně jako filmy či jejich distribuce samotná,“ uvádí distributor.

Novou znělku vytvořilo studio Spoon v režii Lukáše Veverky, který v roce 2017 získal Českého lva za nejlepší filmový plakát ke snímku Já, Olga Hepnarová. O produkci se postarali Lukáš MoudrýVojtěch FričMartin Štefan, o zvuk studio Beep.

V roce 1990 produkoval Bonton vůbec první soukromý film v Československu od roku 1945, byl to Tankový prapor. Od roku 1993 se pod značkou Bonton Home Video věnoval distribuci fyzických nosičů (videokazet), od roku 1994 pak jako Bontonfilm začal s filmovou distribucí.

Martin Palán, šéf a vlastník Bontonfilmu. Foto: Tomáš Krist / Mafra / Profimedia.cz

Martin Palán, šéf a vlastník Bontonfilmu. Foto: Tomáš Krist / Mafra / Profimedia.cz

Společnost Bontonfilm dnes prostřednictvím firmy Redbloom vlastní Martin Palán, který ji i řídí. Bontonfilm koupil od CME, majitele televize Nova, který filmovou distribuci vlastnil v letech 2011 až 2014. Získal ji od fondu Bancroft a menších akcionářů.