Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Bontonfilm se stal digitálním distributorem Sony

Tuzemský filmový distributor Bontonfilm v čele se svým majitelem Martinem Palánem uzavřel dohodu s hollywoodským studiem Sony Pictures ohledně digitální distribuce takzvaného videa na vyžádání (video on demand, zkráceně VOD). Počínaje říjnem tak český Bontofilm začal uvádět filmy od Sony v českých a slovenských internetových videotékách, jako jsou O2 TV, Banaxi nebo Slovak Telekom.

Hollywoodská studia dosud uzavírala či uzavírají smlouvy s videotékami napřímo, zastupování studia Sony Bontonfilmem je tak pro Česko i Slovensko první dohodou svého druhu. „Tím, jak roste význam VOD, počet diváků i počet filmů, studia potřebují v dané zemi partnera, který by s jejich filmy líp a cíleně pracoval,“ doplnil Palán. Jeho Bontonfilm už formou VOD uvádí české filmy, nezávislé a evropské snímky a seriály. Prvním společným počinem se Sony je rodinná komedie Králíček Petr. Další mají být třetí díl Hotelu Transylvánie či komiksový Venom.

Bontonfilm patří v Česku mezi pět největších distributorů filmů do kin a je jedničkou v oblasti vydávání filmů na fyzických nosičích a v internetové distribuci. Vydávání a distribuci nosičů se kromě Česka věnuje na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku a Chorvatsku. V Maďarsku navíc letos uzavřel smlouvu o vydávání filmů studia Paramount.