Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Boomerang a Stance propagují STK pro chlapy

Petr Koukal

Petr Koukal

Digitální komunikaci pro projekt STK pro chlapy, který realizuje Nadační fond Petra Koukala s farmaceutickou firmou Sanofi, bude zajišťovat agentura Boomerang. „Připravili jsme kreativní koncept, který pracuje s motivem kontroly nad vlastním životem a prezentuje jej na příkladech mužů, kteří díky tomu, že měli věci pod kontrolou, dosáhli úspěchů v různých oblastech života,“ přiblížil Aleš Klemperer, kreativní stratég agentury. Boomerang bude spolupracovat s agenturou Stance Communications, která pro projekt zajišťuje PR a eventy. 

Projekt badmintonisty a olympionika Koukala, který mezi českými muži zvyšuje povědomí o nutnosti preventivních prohlídek, zaměřených na civilizační a onkologická onemocnění, se chce letos soustředit zejména na obsahovou komunikaci na sociálních sítích a v online prostředí. Loni se kampaň STK pro chlapy zaměřovala na eventy. „V rámci letní Roadshow STK pro chlapy na hudebních a sportovních festivalech se do projektu zaregistrovalo přes 22.000 mužů a 630 z nich absolvovalo preventivní prohlídku zdarma na některé z 50 ‚STK stanic pro chlapy‘, které fungovaly v rámci odběrových pracovišť Synlab po celém Česku,“ uvedl Petr Koukal.