V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Borovský mizí z televize Barrandov, řídí ji Soukup

Jaromír Soukup zrušil funkci výkonného ředitele, kterou zastával František Borovský.

František Borovský. Foto: TV Barrandov

František Borovský. Foto: TV Barrandov

Ve vedení televize Barrandov končí její dosavadní ředitel František Borovský. Jeho funkci zrušil generální ředitel Jaromír Soukup, který televizi dál povede. Borovský odchází po necelých dvou letech. Důvodem má být zjednodušení struktury řízení. „Z pozice generálního ředitele se poslední dva roky věnuji televizi Barrandov prakticky na denní bázi. Mám detailní přehled jak o programové skladbě, o výrobě, tak i o celkovém dění v televizi. Ukázalo se, že funkce výkonného ředitele je v tuto chvíli nadbytečná,“ prohlásil Soukup, který je i předsedou představenstva společností Barrandov Televizní Studio a Empresa Media.

Jaromír Soukup

Jaromír Soukup

Podle něj skupina skončí za rok 2016 v zisku. „Investovat do programu a rozvoje stanic bylo správné. I v příštím roce budeme v tomto trendu pokračovat. Připravujeme jak pokračování seriálu Doktorka Kellerová, tak i další díly pořadů z vlastní tvorby, jako jsou Soudkyně Barbara, Nebezpečné vztahy nebo Můžu dál?Alešem Cibulkou,“ doplnil Soukup.

Borovský dřív působil jako programový ředitel televize Barrandov, do funkce výkonného ředitele se posunul letos na jaře poté, co z pozice generální ředitelky odešla Marcela Hrdá.