V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Boskovice pohostí nový festival českých seriálů

Jihomoravské Boskovice budou letos v sobotu 15. července hostit první ročník Festivalu seriálů, a to televizních a internetových. Jeho program potrvá od 11. hodiny dopolední do noci, zahrne především projekci tuzemských cyklů za účasti jejich tvůrců a protagonistů, dál pak doprovodný program pro děti a večerní koncert Ondřeje Ládka alias Xindla X. Tradici zakládá producent Kryštof Šafer, který stál za novým festivalem filmů na výšku Vertifilms. Patronkou festivalu je herečka Jana Bernášková.

Jana Bernášková v Boskovicích

Patronka festivalu Jana Bernášková v Boskovicích

V Boskovicích, kde se natáčely Četnické humoresky České televize, budou v jednom dni probíhat projekce epizod více než dvaceti českých seriálů, rozdělené do sekcí podle žánrů. K vidění tak budou díly televizních cyklů První republika, Doktor Martin, Ordinace v růžové zahradě, Ohnivý kuře, Policie Modrava, Temný kraj, Případy 1. oddělení, Čtvrtá hvězda, Trpaslík či Kosmo nebo internetových Kancelář Blaník, Vyšehrad, Pěstírna, Single Lady: Jízda v Óčku či první díl seriálu Lajna videowebu Obbod. Pro děti se budou promítat Mazalové či Pohádková cesta.

Návštěvníci festivalu mohou očekávat setkání konkrétně s Veronikou Freimanovou, Janem Hrušínským, Miluší Šplechtovou, Lukášem Langmajerem, Patricií Solaříkovou, Štěpánkou Fingerhutovou, Sandrou Novákovou, Veronikou Arichtevou či Betkou Stankovou.