Bouček opouští CNN Prima News, střídá ho Suchoň

Dosavadního moderátora Nového dne nahradí nový kolega, kterého vyhodili ze zpráv Novy.

Petr Suchoň. Foto: TV Prima

Petr Suchoň bude moderátorem ranní relace Nový den. Foto: TV Prima

Po roce a čtvrt odchází z obrazovky zpravodajské stanice CNN Prima News moderátor Libor Bouček. Na stanici začínal s jejím startem loni v květnu, společně se Soňou Porupkovou moderovali relaci Nový den. Bouček, který kvůli televizi opustil po 15 letech rádio Evropa 2, o nástupu do CNN Prima News tehdy mluvil jako o „pravděpodobně největší výzvě své kariéry“, o níž by si kdysi „ani netroufl snít“. Teď televize oznámila, že Bouček bude pracovat na pozici šéfdramaturga zábavních pořadů skupiny Prima. Dál má uvádět soutěžní show Máme rádi Česko a jako moderátor spolupracovat na dalších projektech, které se na Primě chystají.

Boučka vystřídá Petr Suchoň, který dostal letos na jaře vyhazov ze zpravodajství konkurenční televize Nova, oficiálně vykládaný jako důsledek reorganizace vysílání zpravodajských pořadů. Tomu loni na podzim předcházel Suchoňův emotivní výstup s Milanem Kubkem coby hostem Televizních novin. Suchoně s Porupkovou má na CNN Prima News výhledově začít střídat ještě jedna dvojice moderátorů, zatím neoznámená.

Poprvé bude Suchoň moderovat Nový den v pondělí 9. srpna. Od téhož dne se ranní relace zároveň o něco prodlouží, bude začínat už v 5.55. Původně se Nový den vysílal od šesti do devíti, začátkem letoška byl prodloužen o hodinu, do desíti. Teď půjde do 9.00, navazuje kontinuální zpravodajství.

Ranní Nový den momentálně běží v prázdninovém režimu s netradičními dvojicemi moderátorů. Na obrazovkách se tak objevily mimo jiné Laďka Něrgešová, Alex Hrdinová, Lenka Špillarová, Karolína Hošek či Markéta Křivánková ve dvojicích s kolegy Josefem Mádlem, Matějem Rychlým, Václavem Janatou či Karlem Zídkou.