Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Bouška za ODS vypadl z volby do vysílací rady

O místo ve vysílací radě se utkají Jan Mrzena za KDU-ČSL a František Vostál za ČSSD.

Milan Bouška. Foto: Časopis Menza.cz

Milan Bouška. Foto: Časopis Menza.cz

Sněmovna dnes neobsadila volné místo v radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Do druhého kola tajné volby postoupili bývalý předseda Rady České televize Jan Mrzena a ředitel Hitrádia Vysočina František Vostál. Inforoval o tom předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO). Mrzenu navrhla do rady KDU-ČSL, Vostál je kandidátem ČSSD. Mrzenovi dalo hlas 53 ze 150 poslanců, kteří se volby účastnili, Vostál dostal 32 hlasů.

Z klání vypadl někdejší mluvčí ODS Milan Bouška, jenž ve vysílací radě působil do loňského května a byl jejím místopředsedou. Boušku navrhovala ODS. Sněmovna rozhoduje o nástupci Jana Kostrhuna, jemuž skončilo funkční období loni v prosinci.

Mrzena a Bouška postoupili do finále minulé volby v únoru. Ani jeden z nich ale nezískal dostatečný počet hlasů.

Sněmovna doplnila masivněji třináctičlennou radu loni na jaře, když zvolila osm nových členů.