Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Brainient má investici 1,8 milionu dolarů, chce udělat videoreklamu účinnější

Společnost Brainient, zabývající se vývojem technologií pro videoreklamu na webu, dnes oznámila získání investice ve výši 1,8 milionu dolarů od skupiny investorů. Kapitál použije na posílení zákaznické podpory a rozšíření technického týmu, ve stávajících kancelářích společnosti v Londýně a Bukurešti, nově také v nové kanceláři v New Yorku.

Investiční kolo vedla pražská venture kapitálová firma Credo Ventures, mezi další investory patří Atlas Venture (investor do firem DataXu, AdSafe Media, OwnerIQ), Emma Wilson (generální ředitelka Harvest Digital), Jason Goodman (generální ředitel londýnského Albionu) a Estag Capital (investor do RevenueMax, největšího reklamního výměnného systému v Německu).

Partner Credo Ventures Ondřej Bartoš nově zasedne do představenstva Brainientu.

Technologie Brainientu pomáhá inzerentům zvýšit zapojení a výkon jejich videoreklamy prostřednictvím dvou produktů: BrainRolls, interaktivní video platforma, která umožňuje inzerentům vkládat do spotů škálu multimediálních interaktivních prvků, a BrainAds, platforma se zaměřením na opakované zasáhnutí uživatele videoreklamou (video retargeting).

Firma v roce 2011 zažila mimořádně silný nárůst klientů, jako jsou Samsung, Volvo, Canon, Zoopla či GlassesDirect. Celkový počet poskytnutých kampaní se přiblížil stovce.