Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Brainz VR přináší službu virtuálních kinosálů pro festivaly a eventy

„Zajistíme veškerý servis od poskytnutí hardwaru, přes software speciálně vyvinutý pro snadnou obsluhu všech VR headsetů najednou až po proškolení personálu na místě,“ zdůrazňuje Robin Pultera, šéf Brainz VR. Agentura do vývoje systému Brainz VR Cinema vložila už milion korun. Letos ho využijí festivaly v Třeboni, Zlíně a Uherském Hradišti.

Brainz VR Cinema

Brainz VR Cinema

Virtuální realita je čím dál populárnější a výjimkou není ani její využití na filmových nebo hudebních festivalech, 360° videoobsah je pro návštěvníky velkým lákadlem. Většina festivalů se ale potýká se stejným problémem – nemají k dispozici potřebný hardware a software. S řešením v podobě Brainz VR Cinema, vlastní služby pro správu a plně synchronizovaný streaming 360° videí ve virtuální realitě nyní přichází pražské kreativní studio Brainz VR. „Jsme první na trhu, kdo nabízí komplexní řešení pro virtuální kinosály. Zajistíme veškerý servis od poskytnutí hardwaru, přes software speciálně vyvinutý pro snadnou obsluhu všech VR headsetů najednou až po proškolení personálu na místě. Celá služba je zcela unikátní také virtuálním rozhraním pro samotné návštěvníky, ve kterém si projdou krátkým tutoriálem a zabaví se před zahájením projekce,“ říká Robin Pultera, šéf Brainz VR.

Headsety Brainz VR Cinema

Headsety Brainz VR Cinema

Služba Brainz VR Cinema je cílená hlavně na filmové a hudební festivaly. Mnoho pořadatelů takových eventů řeší u VR zón pořád dokola tytéž potíže, které mají negativní dopad na výsledný uživatelský zážitek. Patří k nim zpravidla špatný hardware, nedostatečně zaškolená obsluha nebo složité ovládání. Toto vše Brainz VR Cinema slibuje efektivně odbourat. „Vyhrazený prostor vybavíte od nás zapůjčenými bezdrátovými VR headsety Oculus Go, které obsahují intuitivního průvodce nastavením pro samotné návštěvníky, a na druhé straně bude vaše obsluha pomocí jednoduchého ovládacího panelu spouštět a kontrolovat samotnou projekci ve VR brýlích připojených do systému přes wifi. Samozřejmostí je i podpora z naší strany - náš specialista dohlédne na instalaci zařízení na místě, postará se o proškolení personálu a bude k dispozici po celou dobu eventu, takže vám jako organizátorům odpadá většina starostí,“ vysvětluje Julie Šislerová, produktová manažerka služby Brainz VR Cinema.

Brainz VR Cinema

Brainz VR Cinema

Aplikace Brainz VR Cinema

Aplikace Brainz VR Cinema

Aplikace Brainz VR Cinema

Aplikace Brainz VR Cinema

To, jak služba funguje, si mohou vyzkoušet první návštěvníci už na vlastní kůži. Momentálně na květnovém festivalu Anifilm v Třeboni, pak na Zlín Film Festivalu a na přelomu července a srpna na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Využít nabídku této komplexní služby ale může v podstatě každý, kdo chce přehrávat virtuální obsah pro větší publikum a potřebuje vše řídit efektivně z jednoho místa. Využití najde i ve vzdělávání na školách nebo jakýchkoliv pracovních skupin.

„Do pilotní verze Brainz VR Cinema jsme investovali zhruba milion korun a půl roku vývoje. Nejsložitější bylo najít rovnováhu mezi požadavky ze strany diváka i samotné obsluhy a zároveň zůstat u jednoduchého řešení. Nyní jsme ale přesvědčeni, že díky intenzivnímu uživatelskému testování a neustálému vylepšování jsme našli správnou cestu. Po letošním provozu na několika lokálních festivalech a dalších plánovaných updatech se s aplikací zaměříme na zahraniční festivaly,“ uzavírá Robin Pultera.

Text vychází v rámci placené spolupráce s agenturou Brainz