Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Bringr přináší „sdílené posílání“ věcí

Po sdíleném ubytování (Airbnb) či cestování (Uber) existuje sdílené posílání. Aplikace Bringr páruje poptávku po kurýrních službách a jejich nabídku. Kdo chce něco poslat, po registraci zadá balíček či jinou zásilku, místo doručení, adresáta, případně i čas, kdy chce, aby balíček dorazil, a cenu, kterou je ochoten zaplatit. Za zásilku získává „kurýr“ předem domluvené peníze, za přivedení dalšího „kurýra“ pak provizi z každé zásilky, kterou nováček doručí.

Od dalších aplikací podobného typu se chce Bringr odlišit funkcionalitou Moje cesty. Pokud někdo do aplikace zadá svou blížící se cestu a přesné datum, Bringr mu bude sám nabízet zásilky, které po cestě může nabrat a doručit.

„Aplikace je další v řadě technologických inovací, umožňujících komunitním způsobem řešit služby, na které dříve měly monopol specializované firmy,“ prohlašují tvůrci na plnou pusu. Kromě české verze chystá další lokalizované pro další země střední a východní Evropy.

Za projektem stojí pražská firma Bringr, kterou napůl vlastní slovenská společnost Edymax Europe (majitelé Marek Kuchta a Daniel Bercel) a Activi Group (majitelé Patrik Czetö a Peter Balent).

Aplikaci vyvíjela česká firma Cleevio Lukáše Stibora a Miroslava Chmelky, známá svými produkty Spendee, Gamee či Angee. O komunikační strategii a kampaň se stará studio Remembership, tým pracuje ve složení Martin Charvát, Petr Rubáček, Jáchym Klimko a Matěj Peca.