Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Brněnská ČT natočí svou verzi britského sitcomu Kancl

Hlavní roli má Václav Kopta, režíruje Milan Šteindler.

Václav Kopta jako Marek Chvála. Foto: ČT

Václav Kopta jako Marek Chvála. Foto: ČT

Televizní seriál Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta z roku 2001 The Office, v česku uváděný jako Kancl, se v České televizi dočká lokální verze. I ta bude mít podobu fiktivního dokumentu, zachytí kancelářský život v brněnské firmě obchodující s papírem. Natáčet se zatím bude šest dílů.

Hlavní roli šéfa Marka Chvály ztvární Václav Kopta, známý též jako Radek ze Sněženek a machrů. Česká verze Kanclu vzniká ve tvůrčí skupině kreativního producenta Davida Ziegelbauera, režírovat bude Milan Šteindler, též představitel hlavní, ženské role sitcomu PanMáma na Nově. Roli má v sérii i Pavla Vitázková, známá z Cest domů televize Prima.

„Jsem velmi polichocen a nadšen tím, že vznikne nová verze The Office. Praha byla prvním místem na světě, kde vznikla pódiová verze, a já jsem rád, že se nyní chystá i televizní adaptace. Můžete začít vymýšlet vtipy o Gervaisovi a dalším tučném šeku,“ cituje ČT Gervaise.

„Ke scénářům jsme přistupovali s velkým respektem. Přepracovali jsme je tak, aby neztratili genialitu originálu, a přitom je ušili na míru českému divákovi. Pevně věřím, že přineseme na české obrazovky zábavný formát, který v domácí televizní produkci nemá obdoby,“ věří Ziegelbauer.

Režisér Milan Šteindler a Václav Kopta jako Marek Chvála. Foto: ČT

Režisér Milan Šteindler a Václav Kopta jako Marek Chvála. Foto: ČT

Sára Venclovská, Václav Kopta a Pavla Vitázková. Foto: ČT

Sára Venclovská, Václav Kopta a Pavla Vitázková. Foto: ČT