V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Brněnská ČT natočí svou verzi britského sitcomu Kancl

Hlavní roli má Václav Kopta, režíruje Milan Šteindler.

Václav Kopta jako Marek Chvála. Foto: ČT

Václav Kopta jako Marek Chvála. Foto: ČT

Televizní seriál Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta z roku 2001 The Office, v česku uváděný jako Kancl, se v České televizi dočká lokální verze. I ta bude mít podobu fiktivního dokumentu, zachytí kancelářský život v brněnské firmě obchodující s papírem. Natáčet se zatím bude šest dílů.

Hlavní roli šéfa Marka Chvály ztvární Václav Kopta, známý též jako Radek ze Sněženek a machrů. Česká verze Kanclu vzniká ve tvůrčí skupině kreativního producenta Davida Ziegelbauera, režírovat bude Milan Šteindler, též představitel hlavní, ženské role sitcomu PanMáma na Nově. Roli má v sérii i Pavla Vitázková, známá z Cest domů televize Prima.

„Jsem velmi polichocen a nadšen tím, že vznikne nová verze The Office. Praha byla prvním místem na světě, kde vznikla pódiová verze, a já jsem rád, že se nyní chystá i televizní adaptace. Můžete začít vymýšlet vtipy o Gervaisovi a dalším tučném šeku,“ cituje ČT Gervaise.

„Ke scénářům jsme přistupovali s velkým respektem. Přepracovali jsme je tak, aby neztratili genialitu originálu, a přitom je ušili na míru českému divákovi. Pevně věřím, že přineseme na české obrazovky zábavný formát, který v domácí televizní produkci nemá obdoby,“ věří Ziegelbauer.

Režisér Milan Šteindler a Václav Kopta jako Marek Chvála. Foto: ČT

Režisér Milan Šteindler a Václav Kopta jako Marek Chvála. Foto: ČT

Sára Venclovská, Václav Kopta a Pavla Vitázková. Foto: ČT

Sára Venclovská, Václav Kopta a Pavla Vitázková. Foto: ČT