Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Nesnězeno nabízí v Brně zbylá jídla z restaurací nově i přes mobil

Nesnězeno

Na hlavní stránce se zobrazují aktuální nabídky. U každé nabídky je cena i čas, do kterého si ji musí zákazník vyzvednout. U oblíbených restaurací si uživatel může nastavit notifikace na nové nabídky

Projekt Nesnězeno Jakuba Henniho a Michaely Gregorové, jež od loňska využívá neprodaná jídla z restaurací, spustil svou mobilní aplikaci. Apka nabízí denně přehled provozoven, ve kterých mají neprodané pokrmy. Ty si uživatelé Nesnězeno mohou koupit levněji.

Aplikace zatím funguje pouze v restauracích v Brně, kde lze vybírat ze 32 podniků. V budoucnu by se měl projekt rozšířit dál po Česku. Uživatelé si v apce můžou prohlížet aktuální nabídku pokrmů, včetně informací, do kdy je možné si je vyzvednout. Cena těchto pokrmů je vždy alespoň o 30 % nižší.

Součástí aplikace je také kompletní seznam restaurací, jež jsou v projektu zapojené. Ty si mohou uživatelé ukládat mezi oblíbené a dostávat tak upozornění kdykoli restaurace přidá novou nabídku. Nechybí ani přehled objednávek, které mohou lidé zaplatit online. Aplikace Nesnězeno je k dispozici pro Android a iOS.