V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Brněnské OC Futurum mění majitele, koupily ho skupiny Trikaya a Opifer

OC Futurum v Brně

OC Futurum v Brně

Developerská skupina Trikaya a kapitálová skupina Opifer společně koupili Obchodní centrum Futurum v Brně. Za nezveřejněnou částku ho obě firmy koupily od skupiny Atrium European Real Estate. Brněnské Futurum bylo vybráno pro realizaci dlouhodobě připravovaného retailového projektu, který jeho přestavbou vznikne. Do inovace centra investují noví majitelé miliardu korun.

Centrum bylo postaveno v roce 2001, nachází se v něm přes 50 obchodů, zároveň ale na stránkách inzeruje volné plochy k pronájmu. Součástí transakce a převodu na nového majitele nemá být nájemní prostor hypermarketu Tesco, který se v obchodním centru nachází. Celé centrum měří přes 35.000 metrů čtverečních.

„Do Futura jdeme společně s dalšími investory a chceme ho vylepšit,“ uvedl Alexej Veselý, ředitel Trikaya, která vstoupila do obchodního centra jako hlavní investor s 50% podílem. Skupina Opifer spolu s partnery, kteří do centra skrze ní investovali, drží druhou polovinu. Partnery nechtěli zástupci skupiny jmenovat. „Centrum budeme chtít rozšířit a vybudovat tu prostor pro nové typy prodejen, které dnes v Brně úplně chybí. Na detaily je ale zatím ještě brzy, představíme je společně s ostatními investory až v průběhu letošního roku. Neopouštíme své dosavadní aktivity v Brně, zůstaneme dál na trhu s brněnskými bytovými novostavbami, ale chceme pro naše investory rozvíjet nové oblasti podnikání,“ dodal Veselý

Skupina Opifer, která investuje zejména do startupů v oblastech infromačních technologií a biotech, se nyní chystá zaměřit i na specifické nemovitostní projekty. „Brněnské obchodní centrum Futurum čeká v následujících třech letech celková rekonstrukce spojená s výraznou modernizací. Investiční náklady na tuto akvizici tak celkově dosáhnou jedné miliardy korun,” uvedl k transakci Lukáš Foral, partner ve skupině Opifer, a dodal: „Částečně se tím odkláníme od naší dosavadní obchodní strategie, kdy jsme investovali především do inovací v oblasti IT a biotech, nicméně v případech, jako je tato konkrétní akvizice, má oblast investic do nemovitostí obrovský potenciál.