Brněnské Proficio zakládá pražskou pobočku

S expanzí agentury Petra Halíka v hlavním městě pomáhá Petr Mareš z Blueprints.

Petr Halík (vlevo) a Petr Mareš

Petr Halík (vlevo) a Petr Mareš

Marketingová agentura Proficio PetraLenky Halíkových se rozhodla podpořit rozvoj svých obchodních aktivit a otevírá pražskou pobočku. Šedesátičlenný brněnský tým se tak začne rozrůstat o pražské kolegy. „Je to obrovská příležitost posunout naše know-how a pracovat na projektech, které se co do velikosti v Brně objeví zřídkakdy,“ věří šéf agentury Petr Halík. Nová pobočka Proficia sídlí na adrese Klimentská 36, Praha 1. Sem už stěhuje první své lidi z Brna.

Expanzi Proficia koordinuje Petr Mareš a jeho společnost Blueprints, která se zaměřuje právě na obchodní rozvoj. Mareš má zkušenosti z H1.cz či Adexpresu. Pro Proficio má jako obchodní zástupce shánět nové klienty. „V Proficiu vidím velký potenciál,“ říká. „Je velký počet klientů, kteří spíš uvítají střední agenturu, kde se ještě všichni znají jménem,“ předpokládá.

Agentura Proficio vznikla v roce 2013. Pro klienty zajišťuje výkonnostní marketing v digitálním prostředí. Mezi klienty patří značky Velux, Ytong, Okay, Konica Minolta, Student Agency, Gumotex, Online koupelny nebo SportObchod.