Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Brněnský 60seconds.cz prodává minutová videa

Tvůrci Videoflotu začali prodávat kreslená videa. Dělá je třeba Tomáš Kučerovský.

Za fixních 64.800 Kč lze u brněnského startupu 60seconds.cz pořídit minutové dynamické kreslené video, nejen pro marketingové účely. Služba z jihomoravské metropole vznikla v týmu lidí kolem platformy pro tvorbu klipů Videoflot, založené v roce 2012, která dosud vyprodukovala přes 700 spotů. Novinku řídí šéf Videoflotu David Spáčil.

„V poslední době byla patrná čím dál větší poptávka právě po takzvaných explainer videích, které vidíte nejčastěji na homepage firemních stránek značek s ne zcela triviálními produkty či službami,“ přibližuje, proč se Videoflot do služby pustil. Argumentuje, že 60 vteřin je „ideální stopáž videa, z něhož se dozví zákazníci vše podstatné“ a v propagaci je atraktivnějším prvkem než ty statické. Oproti hraným produkcím umožňuje líp hlídat náklady, respektive vícenáklady.

Jedním z ilustrátorů v týmu je Tomáš Kučerovský, mimo jiné ilustrátor komiksového stripu Arnošti z časopisu Nový prostor.