Tým Kamily Zlatuškové, někdejší kreativní producentky České televize a bývalé proděkanky FAMU, přichází s novým počinem v moravské metropoli. Počínaje letoškem by Brno mělo každoročně hostit několikadenní akci Serial Killer, festival televizní a internetové seriálové tvorby. Pilotní ročník se chystá na 2. až 5. května a ukáže díla tuzemská i zahraniční. Většinou půjde o dvě epizody z každé série. Promítat se bude v kině Scala, v Divadle Bolka Polívky, v Divadle na provázku a v prostoru kina Art. Součástí akce budou takzvané industry days, odborný program standardní pro podobné festivaly, jako je třeba filmový v Karlových Varech. A stejně jako třeba ve Varech se budou udílet festivalové ceny, na závěrečném večeru 5. května v kině Scala. Udílení doprovodní komediální standupy, účast přislíbili Milan Markovič, Lukáš Pavlásek či Luděk Staněk. Programovým ředitelem festivalu Serial Killer je Jiří Flígl, bývalý dramaturg akvizice České televize, vedení sekce industry se ujala producentka Anna Herza Tydlitátová.

Brněnský festival se představil v Praze: vlevo zastupitel Brna Matěj Hollan, vedle něj šéfka akce Kamila Zlatušková, v červených šatech šéfka sekce industry Anna herza Tydlitátová, zcela vpravo programový ředitel festivalu Jiří Flígl
Brněnský festival zahájí 2. května premiérová projekce dvou z celkem šesti dílů českého seriálu ze severních Čech Most (scénář Petr Kolečko, režie Jan Prušinovský). Další premiérou budou dva díly z deseti plánovaných vznikajícího estonského cyklu z prostředí 90. let Banka. Mezi další zahraniční novinky bude patřit i třídílná ruská horrorová fantasy Gogol: Začátek. Serial Killer se každoročně hodlá zaměřit na tvorbu konkrétní země, napoprvé to bude Dánsko, respektive tamější seriály Království od Larse von Triera, Dědictví, Pospolu v rozvodu, Cesty Páně a Liberty.
Dojde také na promítání poslední série švédsko-dánského hitu Most, belgického thrilleru Tabula rasa, norského sportovního dramatu Domácí hřiště a několik novinek z Německa - bude to hlavně protirasistický sitcom Hnědá rodina, absurdní satira na maloměstskou korupci Vítejte v Hindafingu a německo-český thriller Zmizení.
Pro příznivce bingewatchingu, sledování seriálů po celých řadách na jeden zátah, vyjdou organizátoři vstříc promítáním zmíněného Království, dánské minisérie Gang z Blekingegade či americké kriminálky z komunistického Rumunska Soudruh detektiv.
Jak Zlatušková řekla Médiáři, rozpočet pilotního ročníku se pohybuje kolem 7,6 milionu Kč, přičemž 3,5 milionu věnovalo město Brno a 1,2 milionu Jihomoravský kraj (podle brněnského zastupitele Matěje Hollana šlo v obou případech o jednorázovou dotaci do rozjezdu nové tradice, byť Brno s krajem mají také nově založený Jihomoravský filmový fond s dotací 10 milionů Kč ročně a cílem lákat do regionu právě audiovizuální produkci). Zbylé asi tři miliony poskládali organizátoři od komerčních sponzorů jako Komerční banka, Cyrrus či Crocodille, část peněz tvoří i vklad samotné Zlatuškové. Počítá se logicky i s příjmy od návštěvníků, v prvním ročníku Zlatušková spoléhá především na zájemce z Brna, včetně pracovníků v IT v tamějších pobočkách firem.
Festivalový pas na celou akci stojí 590 Kč, na pět představení 390 Kč, vstup na jednotlivé představení je za 130 Kč, to vše se studentskými slevami. Pasy už se prodávají, předprodej na jednotlivé projekce začne 30. dubna.

Internetová Mall.tv změní název na Fame Play

Tištěný časopis Moje psychologie se po půl roce vrací
