Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Brno počtvrté rozdalo vouchery na kreativní služby

Vouchery vylosovala primátorka Brna Markéta Vaňková

Vouchery vylosovala primátorka Brna Markéta Vaňková (na snímku) a náměstek Tomáš Koláčný za dozoru notářky

Město Brno počtvrté rozdalo takzvané Kreativní vouchery, tedy až stotisícové poukazy na spolupráci s regionálními kreativci. Dostalo je 47 firem ze 128, které se přihlásily o služby vybraných odborníků. Úspěšní zájemci si rozdělí celkem víc než 4,5 milionu Kč. Voucher pokrývá 75 % ceny zakázky, a to až do výše 100.000 Kč. Firmy zaplatí celou zakázku a voucher jim pak zpětně proplatí Jihomoravské inovační centrum, sdružení města, kraje a tamějších vysokých škol. Minimální celková hodnota zakázky je 50.000 Kč bez DPH. „Podnikatelé měli letos největší zájem o spolupráci s freelancery, kreativními studii a agenturami, které se zaměřují na grafický design, webdesign, videoprodukci a tvorbu marketingových strategií. Dále poptávali služby v oblasti online marketingu, tvorbu aplikací pro klienty nebo copywriting,“ říká koordinátorka programu Zdeňka Kujová z Jihomoravského inovačního centra.

Kreativní vouchery jsou inspirované úspěšným konceptem podpory z Manchesteru nebo Salzburgu. Brno je představilo poprvé v roce 2016 jako vůbec první město v Česku. Podobné vouchery už rozdává třeba i Praha.