V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

V Bubble Tea Elephant v Novém Jičíně inspektoři našli chemická barviva

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v nápoji Bubble Tea v provozovně Bubble Tea Elephant na ulici K nemocnici v Novém Jičíně přítomnost barviva tartrazin E 102 a allura červeň E 129, přestože nápoj byl označen jako neobsahující chemická barviva. Provozovatelkou prodejny je podle inspekce Veronika Padrtová.

Inspektoři zjistili nevyhovující vzorek u nápoje složeného z mangového sirupu 30 ml a zeleného jasmínového čaje 370 ml. Přestože informace umístěná v provozovně jasně informovala spotřebitele, že se jedná o nápoj ze sirupu bez chemických barviv, laboratorní rozbor státní inspekce zde prokázal přítomnost látky tartrazin, žlutého barviva známého pod označením E 102. Druhý vzorek pak prokázal přítomnost E 129 v kuličkách příchuti jahoda. 

„Nabízením nápojů s označením bez chemických barviv, přičemž v hodnoceném nápoji a surovině k přípravě nápoje byla barviva prokazatelně přítomna, provozovatel porušil evropské nařízení k označování potravin. Potravinářská inspekce uložila provozovateli, aby označení nápojů uvedl do souladu s požadavky zákona, a zahájí s ním správní řízení o uložení pokuty,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Nabídková tabule Bubble Tea Elephant

Nabídková tabule Bubble Tea Elephant

Provozovna - vnitřní pohled

Provozovna Bubble Tea Elephant - vnitřní pohled