Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Budovu Rádia Svobodná Evropa bude spravovat Cushman & Wakefield

  • ČTK
  • 29. 05. 2012 00:53

Pražskou budovu Rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda bude spravovat realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield (C&W). Pověřila jí tím americká společnost L88, která sídlo stanice nedávno koupila od developerské firmy Orco. C&W to oznámila v tiskové zprávě, hodnotu zakázky nesdělila.

„Firma L88 nám poskytla příležitost tuto špičkovou budovu spravovat. Vzhledem k povaze činnosti nájemce nemovitosti je velmi zajímavá i z technického a logistického hlediska,“ uvedl manažer z týmu správy nemovitostí v C&W Petr Landsinger.

RFE/RL vysílá do zemí, v nichž je podle názoru Američanů nutné posílit svobodu slova a tisku. V současnosti její redakce připravují vysílání pro téměř 20 milionů lidí v 28 jazycích pro 21 zemí. Jsou mezi nimi Afghánistán, Irák, Írán, Pákistán, Ukrajina, Bělorusko či země bývalé Jugoslávie.

Společnost L88 získala sídlo stanice od Orka za 94 milionů dolarů, asi 1,9 miliardy Kč. Poradenství při transakci poskytovala investorovi právě C&W.