V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Budu si připadat jako na Nově, kritizoval šéf Rady ČT angažmá autorek Ordinace a Soukromých pastí

Tereza Vrabelová (Kopáčová), Pavel Anděl, Lucie Konečná. Foto: ČT

Tereza Vrabelová (Kopáčová), Pavel Anděl, Lucie Konečná. Foto: ČT

Předseda Rady České televize Milan Uhde „silně pochybuje“, že se program České televize bude dostatečně lišit od komerčních stanic, když veřejnoprávní ČT1 dnes angažuje Lucii Konečnou, někdejší scénáristku Ordinace v růžové zahradě, a Terezu Vrabelovou (dříve Kopáčovou), autorku projektu Soukromé pasti.

„Jsou to obratné scénáristky, ale jejich rukopis, pokud si jako divák ČT pustím televizi, budu si připadat jako na Nově,“ podotkl Uhde v narážce na jejich předchozí angažmá v komerční stanici, kterou před svým zvolením šéfem ČT několik let řídil Petr Dvořák.

„Je to člověk, který pro Novu pracoval, ale před čtyřmi nebo pěti lety,“ hájil dnes před radními ředitel ČT Dvořák novou spolupracovnici Lucii Konečnou, která teď sepsala pro ČT patnáctidílný seriál Ententýky o třicátnících a čtyřicátnících, variaci na Sex ve městě s herci z Přešlapů Primy, a předtím psala Ordinaci, hlavní projekt vlastní tvorby Novy.

„Odešla, i proto, že projekt začal mít nekonečný charakter. Chtěli jsme po ní, aby scénáře [seriálu Ententýky] měly přesah, aby to nebyl nekonečný seriál, aby přitáhl mladšího diváka,“ vysvětloval šéf ČT. Seriál Konečné v produkci firmy moderátora Pavla Anděla má tvořit „protipól těžším věcem, které ČT bude také vysílat“. To vše mají ohlídat dramaturgové.

Tereza Kopáčová-Vrabelová uvede na obrazovku ČT cyklus televizních filmů Nevinné lži, variaci na úspěšné Soukromé pasti, které běžely za Dvořáka na Nově. Šéf ČT dnes v odpovědi radním zdůraznil, že Vrabelová nebude scénáristka, ale šéfka celého projektu, a na každý televizní film bude vybraný specifický tým - režiséra i scénáristu. „Soukromé pasti byl jeden z projektů Novy, za který by se Česká televize vůbec nemusela stydět,“ uzavřel ředitel ČT.

Uhdemu vadila také prezentace série 42 dokumentů Fenomén Underground, kterou bude pro ČT točit ve vlastní produkci Břetislav Rychlík a jehož autorem je František Čuňas Stárek. „Klíčová postava českého undergroundu není ani Václav Havel, ani Josef Škvorecký,“ kritizoval Uhde, považuje to ale prý jen za „nedopatření marketingově-reklamní“. V tomto smyslu reagoval i Dvořák: „Autoři, kteří pořad budou garantovat, jsou dostatečně renomovaní.“