V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Bulvární Prásk! plánuje Nova nasadit v neděli od 18.40, má jít proti zprávám Primy

Obnovený týdeník nahradí v neděli před zprávami reprízu Hospody.

Po resuscitaci publicistického týdeníku Na vlastní oči vrátí televize Nova na obrazovku další kdysi populární formát, bulvární magazín Prásk!. Mluvilo se o něm už v srpnu na tiskové konferenci k podzimnímu programovému schématu, teprve teď však dostává předběžné datum uvedení a konkrétní vysílací čas: neděle od 18.40, poprvé 21. října.

Logo webu Prásk

Logo webu Prásk.tv

Ukazují to aktuální programové plány Novy, byť stanice tento termín ústy svého PR manažera Josefa Koukolíčka popírá.

Pokud by Nova nakonec Prásk! nasadila skutečně v neděli od 18.40, znamenalo by to, že mu dost věří - dává mu stopáž 50 minut a šel by před Televizními novinami, které pravidelně začínají v 19.30 a v neděli dělají jedny z nejlepších čísel z celého týdne. Prásk! by pak mohl Televizním novinám tvořit předpolí tím, že bude ubírat diváky především večerním zprávám konkurenční Primy, jež startují pět minut před 19. hodinou.

To nyní činí v nedělním čase po tři čtvrtě na sedm reprízovaný sitcom Hospoda, divácky vděčný při každé další repríze. Poslední tři neděle neklesla sledovanost Hospody pod půl milionu diváků, navíc má vzrůstající tendenci (tuto neděli 580 tisíc diváků, předtím 539 tisíc, předchozí 514 tisíc).

„Nikdo neví o celebritách více než my,“ prohlásila v srpnu k Prásku programová ředitelka Novy Alex Ruzek.

Nova už začátkem července spustila web Prásk.tv. Uvedla tehdy, že pro web i pořad téhož jména hodlá vytěžit soukromí populárních tváří ze své obrazovky.