Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Burda: naše časopisy dál doručuje Česká pošta

V situaci, kdy se vydavatelé denního tisku potýkají s nedostatečně fungujícím novým systémem doručování předplatného, přispěchalo časopisové vydavatelství Burda Praha s prohlášením, že distributorem jejích magazínů zůstává státní podnik Česká pošta. Právě ten vydavatelé novin vyměnili za svůj dceřiný podnik První novinová služba (PNS). Ta ve spolupráci s dodavatelem Mediaservis má od ledna noviny abonentům doručovat, na mnoha místech ale její síť nefunguje, podle šéfa PNS Petra Nováka je to kvůli nedostatku pracovníků Mediaservisu. Jak dnes v Českém rozhlasu řekl ředitel redakcí vydavatelství Economia Vladimír Piskáček, problémy s novým systémem se týkají právě třeba titulů Economie Ekonom a Respekt.

„Od ledna 2018 se někteří vydavatelé rozhodli změnit firmu pro doručování svých periodik předplatitelům. Bohužel ale tato služba v současné době nefunguje na stejné úrovni kvality jako v minulosti. Vzhledem k této situaci se rozhodlo přední vydavatelství časopisů Burda Praha informovat své čtenáře o tom, že problém se rozhodně netýká všech vydavatelů. Burda Praha si velmi váží svých čtenářů a předplatitelů a i v roce 2018 pokračuje ve spolupráci s distributorem Česká pošta, aby byla zaručena maximální kvalita při distribuci vydávaných periodik,“ uvedla firma, kterou jako generální ředitelka vede Petra Fundová.

Burda Praha, místní pobočka německé skupiny Hubert Burda Media, vydává časopisy Apetit, Burda Style, Chip, Elle, Elle Decoration, Elle Man, Joy, Katka, Lego Ninjago, Marianne, Marianne Bydlení, Marianne Venkov a Styl, Marie Claire, Moje zahrádka, Naše krásná zahrada, Náš útulný byt, Svět ženy, Počítač pro každého, Pošli recept a křížovkářské tituly.