Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Burda neuspěla s žalobou proti Deco Media

Příčinou sváru dvou vydavatelů časopisů jsou názvy titulů o bydlení a venkově.

Vlevo tituly o bydlení a venkově vydavatelství Burda, vpravo dva mladší od Deco Media

Vlevo tituly o bydlení a venkově vydavatelství Burda, vpravo dva mladší od Deco Media. Repro: Burda Praha, Deco Media

Vydavatelství Deco Media v čele s Pavlínou Blahotovou může dál vydávat své časopisy Nové proměny bydlení a Krásný venkov se stávajícím názvem i logem. Rozhodl tak ve čtvrtek 9. prosince Městský soud v Praze, a to v reakci na žalobu vydavatelství Burda Praha o zdržení se nekalosoutěžního jednání. „Při jednání konaném dne 30. září 2015 vzala žalobkyně žalobu [...] zpět a současně žalovaná se zpětvzetím žaloby v [...] projevila souhlas,“ tlumočila Médiáři prosincový verdikt senátu, jemuž předsedal soudce Michal Výtisk, mluvčí pražského soudu Markéta Puci. Rozhodnutí není pravomocné, Burda se ještě může odvolat.

Soud už dřív odmítl učinit předžalobní opatření na návrh Burdy, aby Deco Media přestala s vydáváním časopisů. Burdě, kde Blahotová dřív pracovala jako šéfredaktorka časopisu Marianne Bydlení, vadí blízkost názvu, respektive log stejně zaměřených titulů Deco Media, zejména jde o dominantní slova bydlení a venkov. Burda totiž produkuje pod značkou Marianne už déle tituly Marianne Bydlení a Marianne Venkov & styl.

Pražské vydavatelství Deco Media vzniklo loni, s Blahotovou je vlastní Robert Holý, Denisa Bartošová, Kristina Zábrodská, Zuzana Bernasovská, Alexandra Roztočilová, Šárka DrbohlavováMagdaléna Podešvová, Kamila ŠemberováPetr Šlejmar, Jan Frýdl, Miloslav Pařík, Jitka Salva Malurová, Lucie Šimečková, Jan Vápeník a Rostislav Zeman. Deco Media na podzim 2014 přišlo s dvěma zmíněnými tituly, stejně zaměřenými jako ty, na nichž Blahotová dělala v Burdě.