Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Burda ruší pozici výkonného ředitele, Libor Koudelka odchází

České aktivity Burdy vlastní mateřský německý koncern Hubert Burda Media. Foto: Flickr

České aktivity Burdy vlastní mateřský německý koncern Hubert Burda Media. Foto: Flickr

Z pozice výkonného ředitele časopisového vydavatelství Burda Media 2000 (dříve Hachette Filipachi 2000) odchází na konci října Libor Koudelka. Post už nebude dál obsazen ani nahrazen, Koudelkovy dosavadní kompetence si rozdělí ostatní manažeři Martin Marek (digitální projekty) a Zbyněk Machát (HR).

Podřízené o tom tento týden písemně informovala Petra Fundová, šéfka tuzemských firem Burda Media 2000 a Burda Praha, které obě vlastní německé vydavatelství Burda. Podle ní se Koudelka vrací “k finančnímu řízení”. V Hachette, respektive Burdě pracoval od ledna 2002 na různých manažerských pozicích.

Firmu Hachette Filipacchi 2000 Burda koupila v polovině roku 2011. Čtvrt roku na to obě tuzemské firmy sjednotily struktury a Koudelka se stal výkonným ředitelem, pravou rukou Fundové.

Z Hachette hned po akvizici Burdou odešel generální ředitel Bronislav Kvasnička. V prosinci 2012 skončil obchodní ředitel Vít Fiala. Letos v květnu Burdu opustil šéf digitálních projektů Tomáš Kočí.