Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Burda uvádí nový časopis Be Happy

Titulní strana BeHappy

Titulní strana Be Happy

Vydavatelství Burda Praha přináší na trh nový časopis Be Happy. První číslo vychází 26. dubna. Časopis je určený čtenářům, kteří chtějí porozumět sami sobě, podívat se na život z jiného úhlu i najít životní rovnováhu. Šéfredaktorkou je Pavla Totušková, grafického zpracování časopisu se ujala creative directorka Andrea Nedavašková. Periodicita bude stanovena podle zájmu čtenářů. Rozsah prvního vydání je 116 stran, vychází v nákladu 15.000 výtisků, cena je stanovena na 129 Kč.

„Na základě svých průzkumů víme, že stoupá poptávka po lifestylových časopisech, které se zaměřují na osobnostní a duševní rozvoj. Lidé v dnešní uspěchané době touží po šťastném a harmonickém životě a právě časopis BeHappy se pro ně může stát pozitivním a moudrým průvodcem,“ je přesvědčena publisherka Zuzana Diniz Sousa.

První vydání časopisu je věnováno srdci. Čtenáři v něm najdou články zaměřené na východní moudrost, poznání lidské duše, motivační citáty slavných i rozhovory s lidmi, kteří změnili svůj život. Zahrne i rubriky o zdraví a kráse, cestování či recepty.