Burger King uvádí vegetariánský Rebel Whopper, Nestlé nabízí burger pro vegany

Rebel Whopper od Burger Kingu

Vegetariánský Rebel Whopper od Burger Kingu

Americký řetězec rychlého občerstvení Burger King do 25 evropských zemí včetně Česka přináší vegetariánskou variaci na svůj burger Whopper s hovězím masem. Nový Rebel Whopper má podobné složení, místo masa však obsahuje sóju, pšenici, rostlinný olej a koření. Smažený je na tomtéž oleji jako jiné produkty s masem a podáván je s majonézou, proto není veganský. 

Veganský naopak je Incredible Burger, který představil potravinářský koncern Nestlé v rámci své nabídka Garden Gourmet právě pro vegetariány a vegany. Její bezmasý burger se vyrábí v Česku a skládá se ze sóji, pšenice, řepy a kokosového oleje. Balení dvou porcí se prodává za 110 Kč.

„Aktuálně se potýkáme s problémem narůstající spotřeby masa, která má negativní dopady na životní prostředí. V Evropě vidíme trend snižování konzumace masa a začínáme ho vnímat i v Česku. Incredible Burger je dalším krokem na cestě k chutným rostlinným alternativám, které jsou téměř k nerozeznání od masa,“ vysvětluje Zbyněk Haindl, marketingový manažer pro kulinářské výrobky z Nestlé Česko, která značku Garden Gourmet zaštiťuje.

Nový Incredible burger se chutí i vzhledem podobá masu, je však čistě z rostlinných ingrediencí

Nový Incredible Burger se chutí i vzhledem podobá masu, je však čistě z rostlinných ingrediencí