Na reklamním festivalu v Cannes se rozběhlo mezinárodní klání mladých kreativců Young Lions, vítězů z jednotlivých zemí, včetně českých mladých lvů. Brief za sebou už má kategorie Print, proběhl v neděli. Barbora a Artiom z Triadu popsali, jaký inzerát mají vyrobit pro WWF, podívejte.

Business Factory a Bauhaus zkusí novinku Googlu

Digitální agentura Business Factory má nově na starost online kampaně hobby marketu Bauhaus v Česku a na Slovensku. Díky tomu, že má agentura přístup k zatím neveřejným funkcím v Google Analytics, získá její nový klient možnost vyzkoušet měření brandových kampaní, které zohledňuje nejen kliknutí, ale i pouhé zhlédnutí reklamy. Nový atribuční model s názvem Full Value (Impressions Adjusted) v sobě zahrnuje zhlédnutí banneru nebo videa v rámci konverzní trasy, což bylo dřív možné pouze u aktivit spojených s kliknutím na reklamu.

V Google Analytics je díky této technice měření možné zjistit, jaký vliv mají brandové kampaně na rozhodovací proces uživatele. Náklady vynaložené na branding je tak možné přímo porovnat s dosaženými výsledky. Google Analytics tímto modelem srovnal krok s facebookovým měřením After View / After Click.

Ilustrační schéma: konverzní trasa obsahující zhlédnuté (symbol oka) a prokliknuté reklamy

Ilustrační schéma: konverzní trasa obsahující zhlédnuté (symbol oka) a prokliknuté reklamy

„Agenturu Business Factory jsme si vybrali právě díky jejímu partnerství s Googlem a Facebookem. Přístup k neveřejným funkcím nám tak umožní získat náskok před konkurencí,“ věří vedoucí online marketingu v Bauhausu Lucie Bílá.