Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Business Factory investuje milion eur do inovací

Innovation Lab v Business Factory

Innovation Lab v Business Factory bude umět třeba skladovat marketingová data klientů

Digitální agentura Business Factory zakládá nové oddělení s názvem Innovation Lab. V něm chce klientům zajišťovat rozvoj díky analýze uživatelských dat, na ní navazující personalizované reklamě a vývoji vlastních reklamních technologií. Investice z vlastních zdrojů má činit 1 milion eur, v přepočtu kolem 25 milionů Kč. Jedním z projektů nové Innovation Lab je virtuální sklad marketingových dat. „Na jednom místě budeme pro klienta agregovat data ze všech jeho inzertních kanálů, CRM, prodejen i měřicích systémů. Na základě analýzy těchto dat a navazujícímu strojovemu učení budeme schopni mít dostatek validních podkladů pro strategická doporučení klientům v oblasti reklamy a její automatizace,“ připomíná Jan Pátek, global managing director Business Factory, cíl firmy, tedy být klientům v marketingu technologickým partnerem.

Business Factory už pro online marketing vyvinulo platformu ROI Hunter, určené pro efektivní správu reklamy na Facebooku pro velké inzerenty, projekt Openshop, který pomáhá majitelům e-shopů s tvorbou mobilní aplikace, platformu Arbitreo pro vydavatele a inzerenty či Retail Solutions, umožňující v reálném čase doměřovat vliv online propagace na offline prodeje. Business Factory je na trhu od roku 2009, je oficiálním partnerem Facebooku i Googlu a po světě má pět poboček.